Vegetarijanske restavracije Slovenija
Gostinska širjenja na vegetarijanskih restavracij, ki so značilne za dieto brez mesa ali živalskih proizvodov, kot so govedina, svinjina in piščanec. Motivi za vegetarijanstvo je veliko; bi se izognili povzročanju bolečine živali, verske običaje, skrb za lastno zdravje, prakso joge in sprejemanje new age filozofije. Pravilno načrtovana vegetarijanska prehrana je bogata z živili visoke prehranske in nizko energijsko vrednostjo. Tradicionalno vegetarijanec so singapurski in indijske kuhinje. Singapurska kuhinja njeni obroki na osnovi zelenjave in Indijo, ker je država z največjimi vegetarijance na svetu. Dve jedi, ki so posebej označeni indijske kuhinje - lišajev in Doša. Thali je pladenj z različnimi jedmi, odvisno od regije, z opcijskim dodatkom riža, zelenjave in curry omaki. Vse, kar je na voljo v posebnih jedi zložene na istem velik krožnik. Dosa je palačinka riževe moke in ga je mogoče ponovno napolniti različne kombinacije zelenjave, omake in začimbe. Vegetarijanska kuhinja s pomočjo bogate sadove zemlje, pripravljeno v obliki različnih kruh, kuhano in surovo zelenjavo in sadje postrežejo v sekvencah toplih in hladnih solat, tartufi, kuskus, tofu, oljčno olje, kapre, širjenje sezamovo, tahini, juhe, omake, začimbe , razkošne zelenjavne jedi okus curry, papaja, kokosovo mleko, agrume in aromatične začimbe z vseprisotno, da riža. Vefetarijanski restavracije turisti so vsi zakladi v kuhinjo, kjer je pomembno, ne samo dober okus, ampak tudi predstavnik videz.
Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.