Športni ribolov Slovenija
Športni ribolov je drugačen od običajnega, ki ribarijo v nameri lovljenje rib. Ribolov je še iz starih časov, ki se uporabljajo za hranjenje družino in splošne populacije na območju, kjer je ribolov ni osredotočena na ohranjanje rib, ampak ribe se sprostijo po ulovu, in če želite, da ribe, je dovoljeno, da sprejmejo in število rib, ki ustreza kriterijem dolžino, težo in vrste rib za katero se dovoli ribolov. Poleg tega, da sproščujoče bivanje v naravi, ribolov vključuje outwitting divje živali, in prilagajanje ribolovne tehnike, roko in palico glede na gibanje rib in vodnih tokov, ki nastanejo pri goljufiji rib in uspešno vleče ribe iz vode. Pomembno je poudariti, da razen za ribiško opremo, potrebno in dovoljenje za ribolov na določenem kraju, kjer smo lov in zbiranje informacij o vrstah rib, ki so dovoljeni za ribe.
Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.