Potapljanje Crna Gora
Potapljanje je ena od najhitreje rastočih športov na svetu in kot tak ima svoje mesto v turizmu. Potapljanje in gibanje ljudi pod vodno gladino s sapo, ki imajo potop ali s pomočjo avtonomnih potapljaški aparati koristi morskega turizma z zagotavljanjem raziskovalnih podvodnih lepoto kot raznoliko floro in favno, in različne skrivnosti starih časih, kot so razbitine starih vojaških in turističnih ladij ki se je vpisal v zgodovino območja in ruševine in različne podvodne olajšave prekrita z algami in koral. Obstajajo šole potapljanja, ki vam lahko pomagajo pri izbiri opreme in vas učijo, da se potopite v vaš podvodno avanturo odšel kot varnejše.
Crna Gora s jedne strane izlazi na jadransko – mediteranski geografski prostor, a s druge strane, preko Panonskog bazena, povezuje se sa Srednjom Evropom. Prostor Crne Gore je pun kontrasta. Tako se na prostoru manjem od 200 km zračne linije izdvajaju tri regije: primorska regija (Crnogorsko primorje), regija srednje Crne Gore i planinsko-dolinska regija.
Crna Gora je prostorno mala, ali po prirodnim komparativnim prednostima te bogatstvu kulturno – historijskih znamenitosti predstavlja jednu od najljepših receptivnih turističkih destinacija. Na Crnogorskom primorju nalaze se brojne pjeskovite i šljunčane plaže. Crnogorsko primorje spada u grupu najtoplijih i najsunačanijih turističkih regija Europe.
Iako se ubraja u grupu mediteranskih zemalja, Crna Gora predstavlja i tipično planinsko područje. Prostori iznad 1000 metara nadmorske visine zauzimaju čak 60,5% prostora. Crnogorski planinski vijenac koji se preostire od Maglica, Volujka i Bioca na zapadu, pa do Prokletija na istoku, ispresijecan veličanstvenim kanjonima Pive, Komarnice, Susice, Tare i Morace, okićen sa preko 35 živopisnih jezera predstavlja jednu od najatraktivnijih i ekološki najočuvanijih planinskih regija Europe.
Stari grad Kotor i kanjon Tare su izuzetne vrijednosti i pod zaštitom UNESCO-a...