Kajak Slovenija
Kajakaštvo je šport na vodi v majhnem ozkem čolnu, in kot tak je bil vključen v olimpijskih športih. Kot olimpijski šport, je sam sedež, dvosed in štirimi sedeži za moške in ženske. Plovilo ima premično sedežev niti izbočnike, medtem ko držite veslo ves čas v rokah. Obstajata dve disciplini kajak kanu na mirnih vodah kajak in divjih vodah, kajak na mirnih vodah vključuje čolnarjenje na mirnih vodah, kot so jezera in druge vode, kjer ni zaznati gibanje vode še večje valove. Whitewater Kajak je razdeljen v dve kategoriji, slalom in spust, slalom je olimpijska kategorija, kjer tekmovalci opraviti tečaj od 20 do 30 vrat, vrata so različnih barv, ki označuje, ali skozi njih navzgor (rdeča) ali navzdol (zelena), nepravilna skozi vrata, se kaznuje z časovnim kazni na skupni čas vsaka skupina vožnje dve vožnji in iz njih, sprejetih v končni vsoti hitrosti poti. Druga kategorija je spust, ki ni olimpijski šport, vendar je konkurenca, ekipe premakniti v prostor eno minuto in dol dolgi progi na 5-8 kilometrov, ki običajno traja med 15 in 20 minut. Ekipa s čim krajšem času zmaga navzdol.
Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.