...
 
 

Jadranje Slovenija

 

Je bila uporabljena jadranje ali umetnost jadrnice skozi zgodovino za turizem, trgovino in bojevanja. Danes, jadranje ni pomemben ekonomski namen kot prej, saj je veter-vetra nadomesti motorjev, vendar so ohranili skozi šport, turizem in ribištvo. Jadranje je olimpijski šport in s tem promocijo turizma. Jadranje samo po sebi zapleteno in zahteva določeno fizično moč, da posadka lahko upravljali jadrnico, in da se uprejo močan veter. Danes obstaja več vrst čolna, poleg standardnih ladjo, so tako imenovani krovu ladje, ki so bolj osredotočeni na potrebe turizma in služijo kot dodatno vsebino za rekreacijo. Takšne čolni lahko upravlja ena oseba, poleg uživanja na valovih in na obisku obalno lepoto nima drugo uporabo.

Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.

 

Jadranje Slovenija Ponudba