Ortopedija Slovenija
Ortopedija kot veja medicine, ki se ukvarja z mišično-skeletnega sistema in kirurški posegi na nogah, gležnji, kolena, roke, rame, kolena, boki, hrbtenice travme, mišično-skeletne travma, športne poškodbe, degenerativne bolezni, okužbe, tumorji v omenjenih delih telesa . Posebej zanimiva je razvoj ortopedije, v zadnjih letih pa so veliki in majhni spoji nadomestiti z umetnimi sklepih, celo iz sintetičnih materialov in je 3D tiskalnik, a metoda sutologne pogojene plazmi, trombocitov in rastnih faktorjev iz krvi, ki se uporabljajo zaradi nastale artroze ali staranja sklepov, in bistveno olajša nelagodje. Ortopedija specializirana za športne poškodbe, tako dobro, da so športniki po nekaj mesecih vrnil na igrišče popolnoma predelati. Po operaciji je zelo pomembno, rehabilitacija, strokovnjaki vodil in ki se izvaja fizioterapijo, suha masaža, hidroterapija, elektroterapija, ultrazvok terapija, podvodna masaža, kineziterapija. Skozi jasno navedeno, da so ortopedija bistvene za zdraviliški turizem, kot so okrevanje bolnika zelo pomembno, spremljajočih prostorov, ortopedske klinike imajo vse možne diagnostika, operacijske sobe, odlične ortopedske strokovnjaki in fizioterapevte, ki dosegajo izjemne rezultate.
Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.